právě vychází:

 

NEJOBLÍBENĚJŠÍ HOBBY ČASOPIS O ZAHRADĚ

Už čoskoro v Trenčíne tradičný veľtrh Záhradkár
(5.–9. dubna)

Záhradkári na jar ožívajú. Aktívne sa pripravujú na to, aby dosiahli, čo najkrajšiu a najvýnosnejšiu úrodu. Začína sa to prípravou osív, sadeníc, hnojív, postrekov na ochranu rastlín a plodov, ale aj záhradkárskych potrieb a pomôcok. Cenné radya tipy ako úspešne zvládnuť tieto úlohy ponúkne mimoriadne obľúbený veľtrh Záhradkár, ktorý sa bude konať 5. až 9. apríla v areáli výstaviska ExpoCenter Trenčín.  Spoločne s veľtrhom Záhradkár sa prvýkrát až do nedele budú konať aj výstavy Včelár, Poľovníctvo a Zdravý životný štýl.

zahradkar

Počas piatich dní je pre návštevníkov pripravený bohatý sprievodný program. Atraktívna bude Celoslovenská súťaž v jarnom aranžovaní, ktorá sa bude konať v prvý deň veľtrhu. Nielen pre odborníkov, ale aj pre laickú verejnosť sú určené prednášky - "Novinkyv ovocinárskej praxi" (Ing. Marián Komžík), "Rekonštrukcia ovocných záhrad" (Ing. Jozef Čerňanský), "Klimatické zmeny a ich vplyvy na Slovensku" (meteorologička Mgr. Miriam Jarošová), "Pestovanie rezistentných odrôd ovocných drevín" a "Ochrana rastlín proti chorobám a škodcom" od Ing. Evy Šidovej, PhD., ktorá zároveň povedie poradňu v oblasti ovocinárstva, kvetinárstva, zeleninárstva a sadovníctva. Aj tento rok príde na veľtrh Záhradkár prof. Ing. Ivan Hričovský, DrSc. a bude viesť s návštevníkmi ovocinárske dialógy. Na otázky právnej poradne budú počas veľtrhu odpovedať pán Juraj Korček a JUDr. Vladimír Zajac. Nebude chýbať ani poradenská služba pána Júliusa Adamoveho o pestovaní a výžive ovocných drevín.

zahradkar

Ukážky rezu ovocných stromov predvedie priamo v areáli trenčianskeho výstaviska predseda Slovenského zväzu záhradkárov Ing. Eduard Jakubek.

Dospelých návštevníkov môže prvý deň veľtrhu zaujať druhý ročník odbornej degustácie ovocných a obilných destilátov podnázvom "Pálenô Matúša Čáka" anásledne ďalšie dni je pripravená aj laická(návštevnícka) súťaž v ochutnávke destilátov, ktorá sa vyhodnotí posledný deň veľtrhu 9. apríla. Veľtrh Záhradkár je určený pre všetky vekové kategórie. O tom, že aj naša mládež má naďalej blízko k prírode sa budú návštevníci trenčianskeho výstaviska môcť presvedčiť vďaka výtvarnej súťaži študentov na tému PRÍRODA OKOLO NÁS.

Spoločne so záhradkárskym veľtrhom sa už dvadsiaty prvýkrát koná výstava VČELÁR, ktorá prinesie prehľad v sortimente včelárskych potrieb a včelích produktov. Vďaka úzkej spolupráci organizátorov so Slovenským zväzom včelárov budú mať návštevníci možnosť počas výstavy ochutnať med a medovinu, ako aj získaťnové poznatky prostredníctvom odborných prednášok.

Pre milovníkov poľovníctva v rovnakom termíne organizátori pripravili desiaty ročník výstavy POĽOVNÍCTVO, ktorá ponúkne širokýsortiment poľovníckych potrieb - nože, poľovnícke oblečenie, obuv a doplnky, ale aj odbornú literatúru.

Prezentáciu výrobkov zdravej výživy, prírodnýchliečiv, prírodnej kozmetiky a bio produktov nájdu návštevníci na osemnástom ročníku výstavy ZDRAVÝ ŽIVOTNÝ ŠTÝL.

Úžasnú jarnúatmosféru týchto výstavných podujatí umocní živá hudba. Bližšie informácie nájdete na www.expocenter.sk.

Redakce: Rokycanova 15, 130 00 Praha 3, e-mail: redakce@zahradkari.cz
tel.: 222 781 773, fax: 222 782 711, předplatné: 800 100 134

Vydává: Český zahrádkářský svaz, z.s. - Rokycanova 15, 130 00 Praha 3 - Žižkov
Český zahrádkářský svaz: územní sdružení, specializované organizace, odborné poradny, kalendárium, diskusní fórum, výstavy, moštárny