právě vychází:

 

NEJOBLÍBENĚJŠÍ HOBBY ČASOPIS O ZAHRADĚ

Jar už tradične privítame na veľtrhu Záhradkár.

Jubilejný 25. ročník jedného z najpopulárnejších a najnavštevovanejších záhradkárskych veľtrhov sa bude konať 10. až 14. apríla 2019 na Výstavisku Expo Center Trenčín.

zahradkar

Vystavovatelia vo svojich expozíciách opäť ponúknu široký sortiment záhradkárskych potrieb, úžitkové aj okrasné rastliny, osivá, sadbu, prípravky na ochranu a hnojenie.
Na svoje si prídu milovníci kvetov, ovocia aj zeleniny. Na jednom mieste sa stretnú záhradkári, profesionálny záhradníci, pestovatelia ovocných stromov aj výrobcovia záhradkárskych pomôcok, s ktorými sa môžu poradiť.

Mnohých záhradkárov ovocinárov určite zaujme aj návštevnícka súťaž v ochutnávke destilátov, ktorá bude vyhodnotená posledný deň veľtrhu 14. apríla. Po štvrtýkrát bude nadväzovať na odbornú degustáciu ovocných a obilných destilátov – Pálenô Matúša Čáka, ktorá sa uskutoční v prvý deň veľtrhu 10. apríla.
Už po tretíkrát bude Záhradkár trvať päť dní. Minulý ročník zaznamenal rekordnú návštevnosť, cestu na veľtrh si našlo 31 154 ľudí. Pre lepšiu dostupnosť sme opäť pripravili kyvadlová dopravu na trase železničná stanica – výstavisko.
Vďaka Slovenskému zväzu záhradkárov, ktorý je odborným garantom veľtrhu, sa budete môcť opäť zúčastniť zaujímavých prednášok na rozličné záhradkárske témy. Počas trvania veľtrhu Záhradkár bude samozrejmosťou právna poradňa s ohľadom na záhradkárske problémy aj odborná pestovateľská pomoc pre všetkých návštevníkov.

zahradkar

Ukážky rezu ovocných stromov predvedú v zelenom kruhu výstaviska predseda RV SZZ Ing. Eduard Jakubek a ovocinár Bohumír Mojžiš. V priebehu veľtrhu poteší svojich dlhoročných priaznivcov profesor Ing. Ivan Hričovský, DrSc. Bude sa venovať problematike jarných prác v záhrade a odpovie na návštevnícke otázky počas už tradičnej diskusie – Ovocinárske dialógy.
Účasť potvrdili aj iní dlhoroční a skúsení ovocinári, zeleninári i semenári. Spomenúť môžeme Ing. Jozefa Čerňanského, ktorý priblíži zásady zakladania ovocných záhrad, Ing. Evu Šidovú, PhD., ktorá predstaví pestovanie rezistentných odrôd ovocín, Ing. Zoltána Tamašeka s prednáškou o biologickej ochrane rastlín či Ing. Michala Sedláka, CSc. s praktickou ukážkou použitia výsevných pásikov

Bližšie informácie nájdete na www.expocenter.sk.

Redakce: Rokycanova 15, 130 00 Praha 3, e-mail: redakce@zahradkari.cz
tel.: 222 781 773, fax: 222 782 711, předplatné: 800 100 134

Vydává: Český zahrádkářský svaz, z.s. - Rokycanova 15, 130 00 Praha 3 - Žižkov
Český zahrádkářský svaz: územní sdružení, specializované organizace, odborné poradny, kalendárium, diskusní fórum, výstavy, moštárny