právě vychází:

 

NEJOBLÍBENĚJŠÍ HOBBY ČASOPIS O ZAHRADĚ

 

KALENDÁŘ ZAHRÁDKÁŘE

Vážení a milí čtenáři.
Již od roku 2007 máte možnost používat náš malý dárek - program "Kalendář Zahrádkáře". Kalendář se od roku 2011 dočkal opět dalších vylepšení, změn a rozšíření. Nově obsahuje kromě běžného kalendáře a adresáře i notes pro správu poznámek a pro vyšší bezpečnost dovoluje celý obsah šifrovat. Systém akcí a rad do zahrady včetně jejich aktualizací zůstal zachován.

Kalendář v měsíčním režimu

 

Aby byl kalendář pro vás zajímavější, je doplněn každý den o radu do zahrady. Rady berte jen jako vodítko a s prací na zahrádce se přizpůsobte aktuálnímu vývoji počasí. V radách často najdete odkaz na podrobnější informace uveřejněné v časopisu Zahrádkář nebo v Rukověti zahrádkáře. Pokud časopis náhodou nemáte ve své knihovně, můžeme vám některá starší čísla do rozebrání zaslat, Rukověť najdete na webových stránkách ČZS v plném znění. Kalendář vás včas upozorní na aktuální zahrádkářské akce nebo vám 12x do roka připomene termín vydání našeho časopisu Zahrádkář.

Program nevyžaduje instalaci, je spustitelný na Windows XP a vyšších a vzhledem ke své malé velikosti je vhodný i k používání z přenosných paměťových USB zařízení (USB disků). To vám umožní mít kalendář stále při sobě. Jeho ovládání je velice jednoduché, pracuje v ročním, měsíčním, týdenním i denním režimu. Kromě běžné denní poznámky můžete vkládat i úkoly, vyhledávat nesplněné, vést agendu kontaktů, spravovat všeobecné s datem nesvázané poznámky.

Kalendář v týdenním režimu

 

Pokud chcete nejprve znát, co kalendář dovede, podívejte se na malý návod.

Informace o výstavách a dalších akcích se v průběhu roku většinou mění. Začátkem roku některé termíny výstav ani neznáme - ještě nejsou stanoveny a navíc se ohledem na počasí mohou změnit. Proto vám několikrát během roku nabízíme ke stažení novou databázi, která obsahuje aktuální informace. Přesto považujte zařazené termíny za informativní a před návštěvou si ověřte jejich platnost.

SOUBORY KE STAŽENÍ

Program Kalendář Zahrádkáře je poskytován čtenářům časopisu Zahrádkář zdarma, bez jakýchkoli omezení. Vlastníkem autorských práv je Český zahrádkářský svaz, časopis Zahrádkář, autorem programu je Aleš Podskalský. Program neobsahuje žádné škodlivé komponenty (adware, spyware aj.). Do budoucna předpokládáme, že Kalendář budeme i nadále doplňovat a upravovat o nové funkce - a rádi uvítáme i vaše podněty na zlepšení.

Doufáme, že vám náš Kalendář pomůže lépe zorganizovat stále uspěchanější život, a že vám tak zbyde alespoň trochu více volna na náš časopis nebo k návštěvě některé z zařazených výstav.

Kalendář zahrádkáře v podobě zip souboru pouze rozbalte do adresáře, ze kterého jej budete dále používat.

Redakce: Rokycanova 15, 130 00 Praha 3, e-mail: redakce@zahradkari.cz
tel.: 222 781 773, fax: 222 782 711, předplatné: 800 100 134

Vydává: Český zahrádkářský svaz, z.s. - Rokycanova 15, 130 00 Praha 3 - Žižkov
Český zahrádkářský svaz: územní sdružení, specializované organizace, odborné poradny, kalendárium, diskusní fórum, výstavy, moštárny