právě vychází:

Ukázky čísel

1

2

3

4

 

 

Prosinec na zahradě

právě vychází

Milí čtenáři, další ročník Zahrádkáře je u konce a s ním i letošní sezóna, potažmo celý kalendářní rok. Věříme, že pro Vás byl rokem pěstitelsky úspěšným čemuž, doufáme, napomohl i časopis Zahrádkář.

Poslední letošní číslo časopisu se nese částečně v duchu nadcházející Vánoc a zimního rozjímání, bilancování, plánování…prosinec je pro to ideálním měsícem!

Poradíme v něm jak přistupovat k Poinsettiím, bramboříkům – živým atributům Vánoc, či jak přirychlit barborky. V příloze Zahrádkářka máme pro Vás typ na netradičního křenového kapra nebo bramborový salát s ovocem. S dětmi vedle vykrajování lineckého těsta můžete vyrábět i řadu tematických figurek a dekorací ze slaného těsta. Od Petry Formánkové se dozvíte, co s dětmi můžete podnikat v tomto období venku na zahrádce, a těm kreativnějším z Vás možná zase přijde vhod příspěvek od floristy Petra Kopáče nabízející dekorace na slavnostní štědrovečerní stůl.

V příspěvku Jany Kolkové Rydvalové a Petra Kolka se dozvíte, jak mnohostranné využití mohou mít v zahradě růže – divoké, pnoucí, sadové, omamně vonící, plodící, zakrývající a mnoho dalšího. Tomáš Jan Vám prozradí novinky mezi peckovinami a jednu novou odrůdu mandloně, o osobní postřehy o evropsky chráněné odrůdě jabloně ´Rozela´ se podělí mnoho jejích pěstitelů.

V rubrice zeleninová zahrada se vrátíme 30 let nazpět, kdy v zimě čerstvá zelenina nebyla. V příspěvku Petera Gajdoština prodiskutujeme pěstování kořenů mrkve, petržele a pastináku.

Redaktor Dalibor Auf tentokráte zavítal na návštěvu permakulturní zahrady v Ouběnicích, více se dočtete právě v prosincovém čísle časopisu Zahrádkář.

Mezi nosné téma posledního čísla jistě právem patří 50 ti leté výročí Botanické zahrady v Praze – Tróji. Zajímavé ohlédnutí za její historií přináší několik významných osobností, které se podstatným způsobem podíleli na jejím formování.
Za upozornění rovněž stojí rozhovor šéfredaktora Jana Stanzela s poslancem Adamem Kalousem na téma přijetí Zahrádkářského zákona, který má v současné době podporu i samotného premiéra Andreje Babiše.

Příjemné počtení v teple domova a klidný adventní čas přeje redakce časopisu Zahrádkář.

Děkujeme za Vaši přízeň a už teď můžeme slíbit, že pro příští rok máme pro Vás opět připraveno spoustu nápadů a postřehů nejen z oblasti zahradničení! Máte se na co těšit.

právě vychází

Koncem měsíce jak hodiny,
do každé zahrádkářské rodiny.
Časopis Zahrádkář!


Jsme tady pro Vaši radost ze zahrady!

Předplaťte si Váš oblíbený časopis o Zahradě i na rok 2020.
Oproti běžnému stánkovému prodeji je předplatné cenově výhodnější a navíc je doplněno o různé drobné dárky, např. monotematické brožury "Knihovnička zahrádkáře", vzorky osiv, hnojiv a s lednovým vydáním časopisu Vám přijde i stolní týdenní kalendář.
Více aktuálních a přehledných informací naleznete na našich nových webových stránkách: www.izahradkar.cz. 

 

zahradkar

zahradkarka
+

Předplatné
336 Kč/rok

 

(Na stánku
408 Kč/rok)
12 x Zahrádkář

12 x příloha Zahrádkářka
Součástí každého vydání je příloha Zahrádkářka

 

ok
k1
k2
2 x ročně obdržíte speciální publikaci
Knihovnička Zahrádkáře

 

ok
kalendar
V lednovém vydání vždy zasíláme
stolní týdenní kalendář Zahrádkářův rok


ok JABLINA
popis
EFEZ

JAPANA

ALHAMBRA

SONET

 


několikrát ročně obdržíte
sáček osiva s novými odrůdami

(vyobrazena aktuální nabídka v roce 2018)

 

Redakce: Rokycanova 15, 130 00 Praha 3, e-mail: redakce@zahradkari.cz
tel.: 222 781 773, fax: 222 782 711, předplatné: 800 100 134

Vydává: Český zahrádkářský svaz, z.s. - Rokycanova 15, 130 00 Praha 3 - Žižkov
Český zahrádkářský svaz: územní sdružení, specializované organizace, odborné poradny, kalendárium, diskusní fórum, výstavy, moštárny

<