právě vychází:

Ukázky čísel

1

2

3

4

  

Srpen na zahradě

právě vychází

Srpen obyčejně bereme jako měsíc, kdy se léto láme do podzimu. Všechno ale ještě kvete, a stojí za to se věnovat letničkám v záhonech i truhlících. Doba přeje řízkování druhů, které množíme polodřevitými řízky, dělením trsů, hřížením, potápěním a šlahouny..

Shrnutí všech aktuálních prací pro Vás velmi přehledně připravil Ivan Dvořák v tradičním kalendáriu. To úvodní patří okrasným rostlinám, později cílí i na ovocnou a nakonec zeleninovou zahradu. Inspirujte se!

Trochu letního osvěžení je připraveno v příspěvku paní a pana Kolkových, kde se můžete u nich v zahradě ochladit čistotu nejpovolanější dvojice, zelené a bílé.

Fíkovník i u vás na zahradě? Realita současnosti jdoucí ruku v ruce se změnou klimatu. Více o tom jak sklidit až dvě sklizně v jednom roce, kam vysadit a jak vybrat odrůdu si přečtete v příspěvku Mariána Komžíka. Představíme Vám také novinky mezi slivoněmi „čerstvě“ zapsané do Státní odrůdové knihy ČR, v pomologické diskusi je pak na přetřesu Otava – kříženec odrůd Šampion a Jolana

Ve vinici se zaměříme na listy. V posledních několika letech révu trápí příznaky fytoplazmového žloutnutí a červenání révy. O téměř bezvýchodnosti situace pojednává Pavel Pavloušek v ochraně rostlin. Naopak nabídku funkčních řešení, jak na choroby a škůdce a ještě přirozenou cestou popisuje Jana Nováková.

Srpnová Zahrádkářka se věnuje především úrodě rajčat, a pokud nevíte, proč ty z obchodu chutnají tak nějak jinak než ze zahrádky, přečtěte si o jejich dlouhé cestě na pulty v článku na straně VI.
S dětmi si podle Petry Formánkové můžete vyrobit pečený čaj, vyrobit bramborová tiskátka nebo utíkat s dýní jak o život :)

právě vychází

Krásné letní dny Vám přeje Zahrádkář.

Jsme tady pro Vaši radost ze zahrady!

Předplaťte si Váš oblíbený časopis o Zahradě i na rok 2020.
Oproti běžnému stánkovému prodeji je předplatné cenově výhodnější a navíc je doplněno o různé drobné dárky, např. monotematické brožury "Knihovnička zahrádkáře", vzorky osiv, hnojiv a s lednovým vydáním časopisu Vám přijde i stolní týdenní kalendář.
Více aktuálních a přehledných informací naleznete na našich nových webových stránkách: www.izahradkar.cz. 

 

zahradkar

zahradkarka
+

Předplatné
336 Kč/rok

 

(Na stánku
408 Kč/rok)
12 x Zahrádkář

12 x příloha Zahrádkářka
Součástí každého vydání je příloha Zahrádkářka

 

ok
k1
k2
2 x ročně obdržíte speciální publikaci
Knihovnička Zahrádkáře

 

ok
kalendar
V lednovém vydání vždy zasíláme
stolní týdenní kalendář Zahrádkářův rok


ok -
popis
-

-

-

-

 


několikrát ročně obdržíte
sáček osiva s novými odrůdami

(vyobrazena aktuální nabídka v roce 2020)

 

Redakce: Rokycanova 15, 130 00 Praha 3, e-mail: redakce@zahradkari.cz
tel.: 222 781 773, fax: 222 782 711, předplatné: 800 100 134

Vydává: Český zahrádkářský svaz, z.s. - Rokycanova 15, 130 00 Praha 3 - Žižkov
Český zahrádkářský svaz: územní sdružení, specializované organizace, odborné poradny, kalendárium, diskusní fórum, výstavy, moštárny

<