právě vychází:

 

NEJOBLÍBENĚJŠÍ HOBBY ČASOPIS O ZAHRADĚ

 

Zahrádkář na Zahradě Čech

15.-23. září 2017

Tématem expozice v pavilonu G na letošní Zahradě Čech budou Věnce a věnečky, které nás provázejí od narození až po konec vezdejší pouti. Uvidíte věnečky, které se dělaly k nejrůznějším příležitostem, i s patřičnými informacemi. Kromě samotných exponátů zde budou vystaveny také rostliny, ze kterých se věnce vyrábějí, s popisy a zajímavostmi o nich.


Den Zahrádkáře (23. 9.)

Zveme vás do amfiteátru výstaviště na Den Zahrádkáře. Těšit se můžete na vystoupení Václava Neckáře a skupinu Bacily a písničkáře a spisovatele Josefa Fouska.

Uvidíte vyhodnocení soutěží O nejzajímavější věnec či věneček a O křišťálové jablko včetně předání cen úspěšným soutěžícím.

Program moderuje Zdeněk Vrba.

Zveme Vás na Den Zahrádkáře v amfiteátru litoměřického výstaviště

 

 

O nejzajímavější věnec či věneček

Vyhlašujeme soutěž O nejzajímavější věnec či věneček. Celkem obdrží ceny 10 výtvorů. Ti nejlepší získají například kuchyňský robot Sencor, nutri mixér Sencor či elektrický mlýnek Catler.

Známý písničkář Josef Fousek
vás jistě pobaví trefnými texty i písněmi.
8. ročník soutěže o křišťálové jablko

Opět proběhne další ročník soutěže pěstitelů jabloní. Odborná porota vybere z vašich výpěstků, které před tím vystavíme v pavilonu G.
Porotou vybrané jablko oceníme nejenom symbolickým křišťálovým jablkem, ale také komfortní motorovou pilou s benzinovým motorem s nízkými vibracemi STIHL. Za druhé místo získá pěstitel prodlužovací kabel na bubnu Sencor SPC 53 (50 m) a na třetím SodaStream Koktejlový balíček Party animal. Dále máme pro výherce připraveny sady produktů od společnosti Fertistav BOUNDARY, ENTEC PERFECT a BIOSTIMULÁTOR ATLANTICA; knihy z nakladatelství Došel karamel s. r. o., samozavlažovací pěstební nádoby Plastia, kávu z rodinné pražírny Coffeespot Huštěnovice, rostliny od Bambus centrum Kastner nebo bambusy od Rosteto s. r. o.

Každý účastník soutěže, který pošle na výstaviště jablka nebo věneček, dostane dvě vstupenky na výstavu Zahrada čech a osivo od firmy Dobrá semena.

Je třeba zaslat exponáty včas, abychom vstupenky a osivo stihli rozeslat!

Dále vyhlašujeme fotografickou soutěž.

Posílejte snímky vašeho vlastnoručně vytvořeného věnečku. Fotografie vyhodnotíme zvlášť. Nejhezčí vystavíme v pavilonu a dále uveřejníme na stránkách časopisu nebo našich webových stránkách. 5 vítězných fotografií oceníme knihou.


Některé ceny v soutěžích 

pila stihl

Motorová pila STIHL 211 C-BE s benzinovým motorem má nízké vibrace a je vhodná pro údržbu pozemků, řezání palivového dřeva, kácení stromů do průměru 30 cm a při stavebních pracích. Její startování je velice komfortní díky funkci ErgoStart a pila je vybavena i praktickým systémem pro rychlonapínání řetězu. STIHL 211 C-BE splňuje přísné předpisy pro emise EU II a EPA II. Cena 8990 Kč.


Kuchyňský robot SENCOR STM 3700 s 18 kusovým příslušenstvím (míchací, šlehací i hnětací metla, nástavce na krájení či strouhání zeleniny, mlýnek na maso) včetně nádoby na ovocný koktejl. Cena je 4999 Kč.

Prodlužovací kabel na bubnu Sencor SPC 53 (50 m), cena 1599 KčNUTRI MIXÉR SENCOR (SNB 4300) – motor o výkonu 1000 W, 6 nerezových nožů s povrchovou úpravou slitiny titanu, 2 tritanové láhve s jednoduchýmsportovním pítkem velikosti.


Káva z rodinné pražírny Coffeespot (Kenya Ndumberi AA washed, N° 6 BLEND – káva z limitované edice)


SodaStream Koktejlový balíček Party animal

Máma mele vločky – kuchařka bez
masa a lepku pro celou rodinu Nalož to! Kujme pi©kle v kuchyni – 50 receptů na nakládání všeho, co naložit lze Kuchařka pro supertátu s recepty prověřenými jedním opravdovým tátou.


Catler elektrický mlýnek na sůl a pepř (SM 2011) vybavený otočným regulátorem pro
nastavení hrubosti mletí. Set mlýnků je dostupný za cenu 1290 Kč.


Dárkový kbelík od Fertistavu bude obsahovat: novinku na trhu – láhev biostimulátoru BOUNDARY pro posílení zdravotního stavu rostlin a zvýšení jejich odolnosti proti nepříznivým patogenům, např. svilušce; 2kg balení granulovaného, univerzálního, komplexního a bezchloridového hnojiva s pozvolným uvolňováním živin s mikroprvky ENTEC PERFECT a jeden typ výrobku Atlantica (AMINOCAT – energetická injekce + antistresor; RAZORMIN – aktivace kořenového systému, FLORONE – regulace vegetativního růstu a podpora kvetení).


Soutěžní exponáty posílejte na adresu: Výstaviště Zahrada Čech, Na Vinici 948/13412 01 Litoměřice tak, aby je pošta doručila nejpozději 11. 9. 2017. Zásilku označte heslem ZAHRÁDKÁŘ. Nezapomeňte na svoje celé jméno a zpáteční adresu, přidejte i rychlé mailové nebo telefonické spojení. Fotografie posílejte na mailovou adresu soutez@zahradkari.cz.


Redakce: Rokycanova 15, 130 00 Praha 3, e-mail: redakce@zahradkari.cz
tel.: 222 781 773, fax: 222 782 711, předplatné: 800 100 134

Vydává: Český zahrádkářský svaz, z.s. - Rokycanova 15, 130 00 Praha 3 - Žižkov
Český zahrádkářský svaz: územní sdružení, specializované organizace, odborné poradny, kalendárium, diskusní fórum, výstavy, moštárny