právě vychází:

 

NEJOBLÍBENĚJŠÍ HOBBY ČASOPIS O ZAHRADĚ

Jak se správně připravit na jaro na zahradě?

Hecht

V krátkém rozhovoru radí Jan Libánský
marketingový manager HECHT MOTORS, s.r.o.

Já bych řekl, že nejlepší přípravou na jaro je pečlivé prostudování našeho nového katalogu JARO 2018 a sledování novinek v sortimentu, zasílaných formou  newsletteru.

Překvapivých novinek a inovací bude letos  v sortimentu mnohem více a tak je čas na průzkum a porovnávání cen, samozřejmě s ohledem na konkrétní požadované parametry.

Ale, aby byla má odpověď komplexnější, rozdělil bych jarní přípravu na "technickou" kontrolu zahradní techniky, nářadí a následně pak na správný výběr jejího odavatele.

Letos začne astronomické jaro 20. března v 17:15 hodin a to znamená, že se kvapem blíží čas, kdy budeme potřebovat začít používat zahradní techniku a nářadí, které přes zimu odpočívaly v dílnách, kůlnách a garážích.  S ubývajícím sněhem a příznivějšími teplotami se začnou množit otázky: ".mám rýč, mám nůžky na živý plot, čím provzdušním trávník, není potřeba něco nabrousit, opravit, očistit, případně vyměnit dosluhující techniku za novou?"

Hecht

Budu-li mluvit pouze o zahradní technice  zn. HECHT a loňských prodejních číslech, tuším, že na jaře bude "od­zimováno" přes 103.000 kusů nových zahradních sekaček zn. HECHT a minimálně 92.000ks nových řetězových pil  se stejnou značkou. A to mluvím jen o loni prodaných strojích,  k těm je třeba přičíst i dříve prodanou a stále používanou techniku, aby­chom si mohli udělat před­stavu o množství strojů, které si zasluhují péči.

Určitě je mezi námi mnoho zodpovědných a svědomitých zahrádkářů, kteří svou techniku zodpovědně ošetřili již na konci loňské sezóny, správně jí uložili na zimu a z velké části se tak připravili na její bezproblémové používání hned, jak to počasí dovolí. Ale kontrola důležitých částí strojů, přívodních kabelů, nožů, pohyblivých částí, filtrů, svíček, ta není nikdy na škodu, bez ohledu na sezónu, stáří, či značku techniky. Prostě tím jednoduše prodlužujete její životnost a "akceschopnost". Pokud se na takovou kontrolu, případně vyčištění stroje, jeho seřízení, nebo jen broušení nože, či řetězu necítíte, není to žádná ostuda, protože je možné stroj přivézt na kteroukoliv z našich značkových prodejen v České republice. (zákaznici na Slovensku, v Polsku a Maďarsku mají samozřejmě úplně stejné možnosti). Každá značková prodejna Hecht HECHT - specialista na zahradu má svůj vlastní, vybavený servis. Jen bych všem doporučil nenechávat takovou prohlídku na poslední chvíli, protože během prvních pár teplých dnů nápor zájemců o předsezónní servis značně naroste a pak přestává být v lidských silách všem zájemcům vyhovět. Proto také, abychom tento jarní nápor eliminovali, na podzim nabízíme všem zákazníkům pose­zónní prohlídky zahradní techniky zdarma, aby mohli své stroje svěřit do odborné péče servisních tech­niků.  I o stroje je potřeba pečovat stejně jako o zahradu!

Dobře tedy, po revizi stavu nářadí a dílny jsme shledali, že bude techniku potřeba dokoupit. Podle čeho vybírat prodejce?

Dnes nejde jen o samotný akt prodeje-koupě toho, či jiného stroje. Jde o to, aby zákazník měl možnost výběru takové techniky, kterou skutečně potřebuje a plně jí využije. Hledejte proto prodejce, který vám s nákupem pomůže.  Na našich značkových prodejnách HECHT - specialista na zahradu každý prodejní specialista nejprve zjišťuje skutečné požadavky zákazníka, např. jak velkou a jak členitou má zahradu, v jakých intervalech bude stroj používat, kdo z rodiny, či blízkých bude stroj používat, jaká je dostupnost přípojky elektrické energie apod. Na základě těchto a dalších zjištěných informací prodejní specialista zákazníkovi doporučí stroje u kterých objektivně popíše klady i zápory pro konkrétním využití na popsané zahradě. (např. hmotnost zamýšleného stroje, kdy touha zákazníka po nejlehčím kultivátoru na trhu může v konečném důsledku přinášet potíže tím, že kultivátor nevyužije své hmotnosti k hlubšímu zakousnutí do zhutnělé zeminy, nebo u benzínových sekaček, se kterými mají v plánu sekat také ženy, je vhodnější vybírat elektrický start místo namáhavější varianty startovací šňůry apod.) Cílem prodejce je vybrat ze široké nabídky modelů, provedení, pohonů, zákazníkovi stroj co nejvíce "na míru". Proto je také nabídka sortimentu tak velká. Pokud si zákazník odveze stroj, který plně vyhovuje jeho potřebám, rád se vrací a to je to, co náš těší.

Hecht

Z toho vyplývá, že je potřeba volit takového prodejce, který má nabízené zboží skladem. Je hezké vybírat si zboží na eshopech, nebo v tištěných katalozích, ale většina zákazníků se výběrem techniky zabývá ve chvíli, kdy jí potřebuje a tak čekat na dodání 3-4 týdny je nemyslitelné. Protože naše tuzemské skladové kapacity reprezentuje 40.000m2, můžete si představit třeba plochu 32 olympijských bazénů plných červených sekaček, pil, křovinořezů, kultivátorů, provzdušňovačů, plotostřihů, drtičů, fukarů, sněhových fréz, zahradních traktorů a širokého sortimentu elektrického a akumulátorového ručního nářadí. Pokud vám to fantazie dovolí, nově byste v jednom z těchto bazénů našli také outdoorová elektrokola GRIMIS, skládací městská elektrokola COMPOS, akumulátorové čtyřkolky pro příval adreanlinu, bez hluku a kouře. A pokud by vás například akumulátorové čtyřkolky lákaly jako alternativní dopravní prostředek, věřte, že se mezi dráhami bazénu najdou i čtyřkolky schválené k provozu na pozemních komunikacích, tedy vybavené registrační značkou.

Hecht

Určitě bych doporučil prodejce s historií, která je zárukou praktických zkušeností s vý­vo­jem, výrobou, prodejem i servisem nabízené techniky. Zde asi není nutné vysvětlovat, že když se někdo seriózně zabývá svým oborem téměř čtvrt století, jako HECHT MOTORS, lze očekávat jeho stabilní pozici na trhu i v budoucnosti. Tím chci říct, že se zákazníci nemusí obávat toho, že v případě touhy po dalších produktech, nebo potřeby servisu (protože jsou to pořád jen stroje, které se mohou porouchat), najdou na místě naší prodejny směnárnu, autosalon, nebo prodejnu mobilních telefonů. S výjimkou přestěhování prodejny v rámci jednoho města na lepší místo, jako je tomu nyní v případě Českých Budějovic, kde byla prodejna přestěhována do modernějších prostor na adresu České Vrbné 2378.

Hecht

Ať už si zákazník vybere zboží kdekoliv, v online prostředí, kde má možnost pohodlného sle­do­vání dostupnosti zboží, nebo osobně ve kterékoliv z 24 značkových prodejen HECHT spe­ci­alista na zahradu, přesvědčí se, že veškeré zboží máme k okamžitému odběru. Při nákupu na eshopu získává zákazník dopravu nad 1.499,- Kč zdarma, ale zase na prodejně zákazníkovi prodejní specialista, denně od 8.00 - 20.00 hodin, stroj seřídí, pokud je potřeba doplní provozními kapalinami a zákazníka naučí stroj bezpečně obsluhovat.  

Tedy nezbývá nic jiného, než všem popřát brzký příchod skutečného jara, hodně radosti při péče o zahrady, nebo příjemně trávený volný čas.

Redakce: Rokycanova 15, 130 00 Praha 3, e-mail: redakce@zahradkari.cz
tel.: 222 781 773, fax: 222 782 711, předplatné: 800 100 134

Vydává: Český zahrádkářský svaz, z.s. - Rokycanova 15, 130 00 Praha 3 - Žižkov
Český zahrádkářský svaz: územní sdružení, specializované organizace, odborné poradny, kalendárium, diskusní fórum, výstavy, moštárny