právě vychází:

 

NEJOBLÍBENĚJŠÍ HOBBY ČASOPIS O ZAHRADĚ

V zájmu snížení možnosti šíření COVID-19 preferujeme objednání, reklamace nebo zrušení předplatného časopisu telefonicky nebo e-mailem. Návštěvy prosím omezte na nezbytné případy. Děkujem za pochopení.

 

ZASTŘINĚTE SVOU ZAHRADU - S FIRMOU HECHT

 

Potřebujete pravidelně zastřihávat nezkrotnou zeleň vaší zahrady, nebo je pro vás zastřihávání živých plotů kreativní a zábavnou činností?  Nestačí pro vaší práci teleskopické nůžky na větve, nebo teleskopické zahradní nůžky?
Máme pro vás řešení. Pro tvarování a seřezávání keřovitých rostlin můžete využívat nůžky elektrické, benzínové či  akumulátorové. Celá tato skupina motorových nůžek se nazývá: plotostřihy.
V každém případě budete potřebovat kvalitní plotostřih  s dobrým vyvážením a nízkou hmotností. Hlavní pracovní část plotostřihu představuje střihací lišta, která je dlouhá mezi 40-60cm i více.
Lišta je vybavena ostrými protiběžnými zuby, které se starají o střihání větví. Čím delší lišta, tím větší plochu plotu upravíte najednou, ale je potřeba myslet na to, že s přibývající délkou lišty narůstá hmotnost a zhoršuje se manévrovatelnost.
Spodní část lišty se nehýbe, vrchní část kmitá a tím stříhá. Mezera mezi tzv. žabkami přímo ovlivňuje maximální sílu stříhaného materiálu. I hobby provedení jsou schopná přestříhnout větev o průměru až 3 cm.

Při výběru se soustřeďte na to, jak vám stroj padne do ruky, zvažte, zda si poradíte s přívodním kabelem, či zda máte fyzičku na práci s benzínovou verzí.
Nezapomeňte, že síla a výkon se odrazí na hmotnosti plotostřihu a ve chvíli, kdy pracujete s předpaženýma rukama, nebo rukama nad hlavou, se může úprava živého plotu snadno proměnit v „silový trojboj“.
Proto jsou v nabídce i verze plotostřihů, kterým na třičtvrtěhodinovou úpravu plotu postačí plně dobitý Li-ion akumulátor, který je navíc kompatibilní pro použití v dalších zahradních pomocnících.
Můžete tak mít více strojů z jednoho accu programu (a to nejen zahradních)  na jeden typ akumulátoru a nabíječky. Díky těmto accu programům značně ušetříte a dle potřeby si pak dokupujete pouze samostatné stoje za dostupné ceny.
Takovým akumulátorovým plotostřihem  je např. HECHT 6020. Další nespornou výhodou je hmotnost takového stroje a fakt, že nemůže dojít k zamotání, či přestřižení přívodního kabelu.

 

Hledejte také možnost volby stroje s otočnou rukojetí, která Vám ušetří námahu při častém stříhání, jakou nabízí HECHT 611.
Plotostřih můžete pevně a bezpečně držet v horizontální poloze, ale lištu můžete mít natočenou vertikálně, takže ořezávání svislých ploch nebude tak namáhavé.
Pro pohodlné stříhání vysokých plotů, nebo větších keřů si můžete vybrat plotostřih HECHT 675 s teleskopickou násadou. Pomůže vám bez žebříku ořezat vysoko umístěné hrany vysokých plotů.
Pokud se týká pohonu plotostřihu, existují benzínem, elektřinou ze sítě i z akumulátoru poháněné modely, se kterými to jde opravdu mnohem snáze.
Pro běžné hobby využití je vhodný elektrický či akumulátorový plotostřih. Motorový plotostřih je pak vhodný, pokud zrovna v dosahu není zdroj elektrické energie, pokud se nechcete nechat omezovat přívodním kabelem, nebo pokud jde o úpravu větších ploch. Např. HECHT 9275 Profi.

 

Pokud budete hledat opravdu všestranného pomocníka, můžete se rozhodnout pro HECHT 690, který nabízí výměnné pracovní nástroje a jejich výměna je velice snadná.  Každý nástroj je osazen na hřídeli, kterou lze jednoduše nasadit a zajistit ve spojce pod spodním madlem na pohonné jednotce. Díky tomu je možné stroj využívat jako strunový vyžínač se záběrem 36 cm, vyvětvovací pilu s délkou lišty 23 cm nebo plotostřih s délkou lišty 41 cm. Součástí dodávky je i 50 cm dlouhá prodlužovací hřídel.

Z hlediska bezpečnosti jsou plotostřihy společnosti HECHT vybaveny brzdnou lištou, která zajistí okamžité zastavení nožů, dále bezpečnostním spínačem a samozřejmě ochranným krytem lišty z tvrdého platu zabraňujícímu nechtěnému poškození lišty například při neopatrném ukládání, nebo transpotu.

 

Pokračovat na předchozí článek - příprava půdy
Redakce: Rokycanova 15, 130 00 Praha 3, e-mail: redakce@zahradkari.cz
tel.: 222 781 773, fax: 222 782 711, předplatné: 800 100 134

Vydává: Český zahrádkářský svaz, z.s. - Rokycanova 15, 130 00 Praha 3 - Žižkov
Český zahrádkářský svaz: územní sdružení, specializované organizace, odborné poradny, kalendárium, diskusní fórum, výstavy, moštárny